Tablet dla studenta

Tablet dla studenta to urządzenie, które powinno mieć wiele różnych opcji. W końcu wiele z nich zastępuje w tych czasach laptop. Ze względu na mniejsze parametry, tablet można wszędzie ze sobą zabrać, a działa równie sprawnie co laptop. Jest niezwykle mobilny. Ale też znacznie tańszy, niż laptop. Co jest szczególnie ważne, dla studentów, którzy mają różne inne wydatki. Dobry tablet dla studenta jest niezwykle wielofunkcyjny, przez co zwykle książki, zeszyty i długopisy odchodzą w zapomnienie.

Zatem na jaki sprzęt zwrócić uwagę, aby dobrze funkcjonował? Co jest ważne, podczas wyboru? Czy każdy produkt jest taki sam? Gdzie i za ile możemy kupić dobry tablet dla studenta? Koniecznie przeczytajcie nasz dzisiejszy artykuł, aby się tego dowiedzieć.

Zapraszamy do lektury!

Jaki tablet dla studenta?

  • wielkość urządzenia,
  • rozdzielczość i przekątna ekranu,
  • procesor,
  • pamięć RAM i dysk,
  • aparat,
  • bateria,
  • dodatki.
Tablet dla studenta
Tablet dla studenta / Ranking, opinie, cena

Wielkość tabletu dla studenta

Tablet dla studenta to raczej niewielkie urządzenie, które można wszędzie ze sobą przenosić. Musimy wybrać taki, aby jednak ekran nie okazał się dla nas zbyt mały. Pomyślmy wcześniej, do czego będzie wykorzystywany. Zwykle żaden model nie przekracza 1 cm grubości. Średnia wysokość to około 15 cm, szerokość to 10 cm. Ze względu na niewielkie parametry, również waga jest niewielka – do 300 g. Zatem taki sprzęt zmieści się w każdą torebkę i mały plecak.

Rozdzielczość i przekątna tabletu dla studenta

Niezwykle ważny w tablecie dla studenta jest wyświetlacz. Dobre urządzenie powinno być małe, by wszędzie się zmieścić, ale też na tyle duże, abyśmy swobodnie z niego korzystali. Najczęściej spotykane są modele mniejsze, te 7- i 8-calowe. Zmieszczą się w każdej torebce i plecaku, dzięki czemu mogą być zawsze przy nas. Dostępne są też 10-calowe. Jednak są one znacznie większe i nie każdy chce je wszędzie ze sobą nosić i są raczej polecane do domowego użytkowania, zamiast laptopa.

Niezwykle ważna jest też rozdzielczość. Powinna być taka, aby zapewnić komfort użytkowania na jak najlepszym poziomie. W tym celu najlepiej zdecydować się na minimalną rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Najlepiej wybrać model z opcją Full HD, gdyż wtedy kolory będą najbardziej żywe i nic nie będzie nam się zamazywać. Pamiętajmy też, że każdy tablet wyposażony jest w opcję Multi Touch.

Procesor w tablecie dla studenta

Tablet dla studenta powinien być dość wydajny. Dlatego tak ważny jest wybór procesora. Zwykle w tańszych wersjach mamy tylko 2 rdzenie. Powinniśmy jednak zainwestować, w przynajmniej 4-rdzeniowy. Co to oznacza? Ilość rdzeni to liczba aplikacji, które mogą działać przy jednoczesnym otwarciu. Zatem mając 4 rdzenie mogą działać 4 aplikacje. Dostępne są też urządzenia 6-rdzeniowe w przystępnej cenie. Dzięki temu możemy korzystać z podstawowych aplikacji, bez możliwości zacinania urządzenia.

Pamięć RAM i dysk w tablecie dla studenta

Dobry tablet dla studenta powinien mieć stosunkowo wysoką jakość pamięci RAM i dysku. Najmniej to 1 GB, ale są też 2 GB i 4 GB. Jeśli chodzi o pamięć dysku w tańszych modelach znajdziemy 4 GB. Im droższe, tym będzie więcej – 8GB, 16 GB, 32 GB, a nawet w bardzo drogich znajdziemy 64 GB. Ale to są już na prawdę dobre sprzęty.

Aparat w tablecie dla studenta

Każdy tablet dla studenta powinien mieć dobry aparat, szczególnie, gdy robimy zdjęcia notatek i ważnych informacji. Musimy pamiętać, że zwykle to tylny aparat ma znacznie większą jakość, niż przedni, który a służyć raczej rozmową przez kamerkę i podczas zajęć online. Raczej jego jakość nie jest na tyle duża, aby robić dobre selfie. Ale z to tylnym możemy skanować kody QR nagrywać filmiki, robić skany dokumentów itd. Minimalne wartości w aparatach to: przedni 0.3 Mpix, tylny 2Mpix. Oczywiści im wyższa cena, tym wyższe parametry.

Bateria w tablecie dla studenta

Tablet dla studenta musi mieć niezwykle dobrą pojemność baterii. W końcu ma nam służyć podczas dojazdów na uczelnie, ale też cały dzień na uczelni. Dobrze, gdy jest w stanie wytrzymać ten czas bez ładowania. Absolutne minimum to pojemność 4000 mAh. Choć są i takie, które mają 2000-2500 mAh. Jednak mogą nie przetrwać całego dnia na uczelni, bez ładowania. Zainwestujmy w dobry sprzęt, który będzie długo działać na jednym ładowaniu.

Jaki tablet dla studenta
Jaki tablet dla studenta – opinie, ranking i cena

Dodatki w tablecie dla studenta

Dobry tablet dla studenta, w zależności od ceny, będzie mieć dodatkowe funkcje. Każdy sprzęt ma wbudowany głośnik, ale co, jeśli nie do końca jesteśmy z niego zadowoleni? Włączamy Bluetooth, parujemy tablet z innym głośnikiem i cieszymy się dobrej jakości dźwiękiem. Szczególnie przydatne podczas domówek, ale też podczas oglądania filmów w większym gronie.

Do wyboru mamy też różne złącza. Zwykle jest to wejście USB, w tym micro USB czy USB typu C. Głównie służą do ładowania urządzenia. Niektóre modele mają też wejście HDMI, aby podłączyć się do telewizora. Inne mają slot na kartę pamięci, gdy pojemność pamięci wbudowanej jest dla nas zbyt mała.

Jaki tablet dla studenta jest najlepszy?

Każdy tablet dla studenta powinien być dopasowany indywidualnie do potrzeb. Wtedy jest najlepszy. Każdy z nas ma inne wymagania i oczekiwania. Przede wszystkim powinien działać sprawnie. Niektóre modele wyposażone są też w dodatkowe funkcje. Warto przed zakupem przeczytać opinie innych użytkowników.

Do czego może służyć tablet dla studenta?

Tablet dla studenta to nie tylko urządzenie, które ma służyć do nauki, ale też do rozrywki. Zwykle studenci będą go wszędzie ze sobą zabierać, aby móc robić notatki, uczyć się, sprawdzać wiadomości w internecie. Ale po zajęciach może nam służyć jako czytnik e-booków. Ale też jako telewizor – możemy oglądać filmy, słuchać muzyki, a nawet grać w gry.

Gdzie kupić tablet dla studenta?

Dobry tablet dla studenta możemy zakupić w każdym sklepie stacjonarnym ze sprzętem RTV i AGD, czy nawet dużych marketach. Wtedy możemy każdy produkt wziąć do ręki, sprawdzić, przetestować. Natomiast równie duży wybór znajdziemy w sklepach internetowych, gdzie często możemy natrafić na promocje. Do znanych producentów należą: Samsung, Cavion, Lenovo, Apple, Kruger&Matz, Huawei, inni.

Najlepszy tablet dla studenta
Najlepszy tablet dla studenta

Cena za tablet dla studenta

Cena za tablet dla studenta może się różnić w zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy. Niektóre są większe, lepszej jakości lub mają więcej dodatków. To od nas zależy, co jest ważne. Za zwykłe tablety zapłacimy od 100 zł do 200 zł. Często są to 7 calowe. Nieco większe, dobrej jakości kosztują około 300 zł nawet do 500 zł. Tablet dla studenta na prawdę dobrej jakości wraz z wieloma dodatkowymi funkcjami kosztuje do 1000 zł.

Tablet dla studenta – opinie

Czy tablet dla studenta to wyjątkowy sprzęt? Czy trudny jest jego wybór? Czym kierujecie się podczas zakupów? Na co zwróciliście szczególną uwagę? Koniecznie dajcie znać, jaka jest Wasza opinia. Czekamy z niecierpliwością w sekcji komentarzy!

Tablet dla studenta / Ranking najlepszych

Student zazwyczaj zastanawia się, który sprzęt wybrać i głównie chodzi tu o kwestie finansowe. Dlatego postanowiliśmy ułatwić Wam sprawę i stworzyliśmy ranking najlepszych tabletów dla studenta. W zestawieniu znajdują się tylko polecane modele wraz z aktualnymi cenami.

Dodaj opinie lub recenzję