Laptop dla studenta

Laptop dla studenta to bardzo przydatny gadżet niewielkich rozmiarów, dla każdego młodego człowieka, który studiuje. Jak wiadomo wtedy liczą się małe wydatki, ale też dobra jakość. Laptop jest nam potrzebny, chociażby do robienia notatek czy też prezentacji, pisania wypracowań i kontaktowaniu się z wykładowcami drogą mailową. Jest to dogodna forma nauki, gdyż nie musimy wydawać pieniędzy na notatki drukowane, a także chronimy przy tym środowisko. W łatwy sposób możemy też mieniać różne dane bez wyrywania i wyrzucania kartek. A w chwilach wolnych może nam służyć do celów rozrywkowych.

Dlatego pewnie zastanawiacie się, jaki laptop dla studenta kupić? Choć jest ich wiele, wybór może nie być taki oczywisty. Jest ich wiele, każdy inny, podobne, różne wielkości, parametry, funkcje. Więc co jest ważne? Na co szczególnie zwrócić uwagę? O tym dowiecie się już za chwilę, z naszego najnowszego poradnika. Mamy nadzieję, że dzięki niemu wybór okaże się dla Was łatwiejszy. Zapraszamy!

Co charakteryzuje laptop dla studenta?

Dobry laptop dla studenta wyróżnia się tym, że jest niewielkich rozmiarów i lekki, przez co można go wszędzie ze sobą zabrać. Także na uczelnie czy do parku, a nawet w podróż. Powinien też posiadać odpowiednie funkcje, które przydadzą się studentowi, choćby pakiet Office, dzięki któremu tworzymy dokumenty czy prezentacje i wykresy. Dzięki dostępowi do Wi-Fi możemy tworzyć konto i przechowywać pliki w chmurze. Ważna jest więc pojemność laptopa oraz pojemność jego baterii.

Laptop dla studenta
Laptop dla studenta / Ranking, opinie, cena

Jaki laptop dla studenta wybrać i kupić?

Zastanawiacie się, jaki laptop dla studenta kupić? Choć może być to trudna decyzja, postaramy się Wam pomóc. Przede wszystkim dobierzmy laptop pod rodzaj studiów, wszystkie jego dodatki. Zastanówmy się, co jest nam potrzebne i zwróćmy uwagę na te kilka istotnych elementów:

  1. przekątna i rozdzielczość ekranu,
  2. matryca,
  3. procesor,
  4. bateria,
  5. mikrofon oraz kamera.

Przekątna i rozdzielczość ekranu w laptopie dla studenta

Jak każdy sprzęt elektroniczny, tak i laptop dla studenta oferuje nam swoją daną wielkość. W tym przypadku uwagę musimy zwrócić na przekątną oraz na rozdzielczość ekranu. Studenci często zabierają ze sobą gadżet czy to na uczelnie, do biblioteki, podróżują z nim do domu na weekend. Zatem musi być lekki, niedużych rozmiarów. Dlatego zwykle preferowane są model o rozmiarach przekątnej ekranu między 12 a 15 cali. Przez co mamy zwykle jakość rozdzielczości ekranu w wymiarach 1920×1080 pikseli, czyli często występujący. To opcja Full HD, więc zyskujemy dobrej jakości obraz z kolorami oraz kontrastami i dużą paletą barw.

Zobacz też: Tablet dla studenta

Warto tu także przy omawianiu ekranu dodać, że niektóre modele działają na zasadzie 2 w 1, czyli są laptopem, ale w każdej chwili mogą się stać tabletem. Do tego wiele z nich posiada też bardzo przydany rysik, który działa na zasadzie długopisu na kartce.

Matryca w laptopie dla studenta

Podczas wyboru odpowiedniego modelu laptopa dla studenta, warto zwrócić uwagę na dostępne matryce. Wpływają one nie tylko na pobór energii, ale też na jakość i komfort podczas korzystania z tego gadżetu. Zacznijmy od chętnie wybieranego modelu, jakim jest matryca matowa. Choć jej minusem jest to, że w pełni nie oddaje kolorów, to jednak świetnie sprawdza się w przypadku nasłonecznionych pomieszczeń, gdyż ten rodzaj odbija promienie słoneczne.

Drugi rodzaj to matryca błyszcząca. Oddaje ona pełnię barw, jaką oferuje nam laptop dla studenta. Do tego są to wyraziste kontrasty. Jednak minusem jest to, że nie odbija promieni słonecznych. Jeśli mocniej zaświeci słońce, nie będziemy widzieć nic, co jest na ekranie.

Jaki laptop dla studenta
Jaki laptop dla studenta wybrać – opinie, cena, ranking

Procesor w laptopie dla studenta

Jednym z ważniejszych elementów jest również procesor w laptopie dla studenta. Ta cecha odpowiedzialna jest za działanie całego gadżetu. A dokładniej za ilość możliwie jednocześnie działających aplikacji pod względem pojemności procesora. Tak, aby nie stracić płynności działania. Zatem uwagę zwracamy na rdzenie. Minimum to 4 rdzenie, a najlepiej wybrać 8, czyli aż 8 aplikacji może działać jednocześnie, by sprzęt się nie zacinał.

Bateria w laptopie dla studenta

Każdy laptop dla studenta powinien być wyposażony w bardzo pojemną baterię, dzięki której nasz sprzęt będzie działać długo na jednym ładowaniu. A to może okazać się bardzo przydatne, gdy zabieramy go na uczelnie lub do biblioteki czy chcemy się pouczyć podczas podróży. Zwykle modele oferują nam średnio 8 godzin na jednym ładowaniu, choć te lepsze modele oferują nawet 12 godzin. Plus sprawdźmy do tego, czy posiadają możliwość szybkiego ładowania i dołączoną ładowarkę w zestawie.

Mikrofon oraz kamera w laptopie dla studenta

Każdy laptop dla studenta posiada mikrofon i kamerę wbudowane w obudowę. Dzięki temu możemy śmiało brać udział w konferencjach online czy zajęciach poprzez internet. A także rozmawiać na wideo czatach ze znajomymi czy używać go do celów rozrywkowych – np. oglądanie filmów czy słuchanie muzyki podczas nauki. Sprawdźmy tylko ich jakość i czy na pewno są, choć teraz już raczej nie występują takie modele bez nich.

Najlepszy laptop dla studenta

Najlepsze laptopy dla studenta cechują się tym, że są dobrze dopasowany do naszych potrzeb. A dokładniej mówiąc posiada przydatne dla nas funkcje, dodatki oraz parametry. Bowiem nie ma jednego najlepszego modelu, gdyż każdy z nas potrzebuje czegoś innego. Jednak w każdym ważna jest pojemna bateria, która wytrzyma długo na jednym ładowaniu. A także odpowiedni procesor, który ułatwi nam funkcjonowanie. Warto przemyśleć ten wybór, by nie przepłacić.

Gdzie kupić laptop dla studenta?

Dobry laptop dla studenta kupimy chociażby w sklepach stacjonarnych, m. in.: z elektroniką, komputerowych czy też w marketach z RTV. Tu możemy skorzystać z pomocy doradcy, sprawdzić na własne oczy dostępne modele czy je porównać między sobą. Choć oczywiście zakupu możemy też dokonać poprzez internet, gdzie często czekają na nas zniżki.

Do często wybieranych producentów zalicza się: Huawei, Lenovo, Dell, Asus, Acer, Samsung, Apple czy inni.

Najlepszy laptop dla studenta
Najlepszy laptop dla studenta

Cena laptopa dla studenta

A ile kosztuje laptop dla studenta? Zależy to chociażby właśnie od producenta, jakości, parametrów czy funkcji. W zależności od potrzeb możemy wydać mało, bo około 1000 zł. Jednak droższe oferują nam więcej, ale też więcej kosztują, zwykle do około 3500 zł/4000 zł.

Laptop dla studenta – opinie

Warto się zastanowić, jaki laptop dla studenta wybrać, a jaki jest Wasz wybór? Jaką podjęliście? Dlaczego chcecie go kupić? Do czego Wam się przyda? Jakie cechy posiada ważne dla studenta? Który model możecie polecić innym i dlaczego? Czym się wyróżnia? Jakie funkcje posiada? W jakim celu zamierzacie go używać, czy tylko do nauki czy do celów rozrywkowych także? Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czekamy na Wasze opinie!

Laptop dla studenta / Ranking najlepszych

Teraz na koniec chcemy służyć Wam dodatkową pomocą. Laptop to w dzisiejszych czasach ważne źródło informacji. Dlatego warto wybrać go dobrze, przemyślanie lub też skorzystać z poleceń innych. A te znajdziecie w naszym rankingu najlepszych laptopów dla studenta. Zobaczcie sami, co kupują inni. Przeczytajcie opis wraz z aktualną ceną i wybierzcie coś dla siebie!

Dodaj opinie lub recenzję